Aktuality

fotky najdete na https://acaboczech.rajce.idnes.cz/

září a zase to bude souhrn informací, některé veselé a jiné smutné (prostě tak jak to v životě je). V Litoměřicích na MVP Ezra zabodovala – jako hooodně – CAJC,BOJ, Junior CACIB. Na Jubilejní 30té Klubovce V2 a na KV bez titulu V4. A Coudy V3. Joo a taťka Archibald splnil titul Šampiona ČR. Toť z výstav asi všechno. A teď zdraví – Ezra výsledky rtg hrůza děs zklamání DKK 2/2 a DLK 3. Ersi rtg v pořádku – neofiko, ale vzhledem k tomu, že do chovu nepůjde, tak jsem jí nechala v srpnu vykastrovat a Andulu taky. Takže chovat tím pádem nemám na kom.

1.9. jsme nechala odejít Nessie, bez 2 měsíců 15 let, takže věk nádhernej a na to, že za sebou měla operaci, nádor na mléčné žláze a 2x mrtvičku tak byla držák, ze všeho se vyhrabala. Nohy jí fungovaly do posledku, zradily ledviny. No a 11.9. odešla i sestra Nataly. Prostě spolu na svět přišly a spolu i odešly.

19.3. Svod mladých Chlístovice – Ezra prošla bez ztráty kytičky a Ersi splnila, ovšem k bonitaci nepůjdeme, protože má v papule „divočárnu“ (ale to už vím dávno, takže žádné překvápko)

2023

27.11. svodu mladých v Poličce se zúčastnila Elis a Essmé. Na jaře se chystá Ezra a Ersi ( ta má naplánovanou „karieru psa domácího“ protože nemá v pořádku zuby)

18.9. Klubová výstava v České Skalici s účastí 140 běloušů. Za Acabáky letos jen Ezra (Elie) v dorostu VN1 a Coudy V2, r.CAC z otevřené ( a 11ti psů), tak velké huráá.

23.6. Klubová výstava v Jedovnici s účastí 130 jedinců. Za Acabáky se ukázala moje Ersi a sestra Ezra ( den po čtvrtém měsíci), takže ve třídě štěňat. Byla jsem zvědavá jak to zvládnou, ale paráda. Spolupracovaly a vše si užívaly (stylem paráááda běžíme…kdo koho chytí ??) a nakonec VN1 a VN2 s krásnými a identickými posudky (jsou si opravdu podobné, no prostě ségry). Taťka vyběhal V3.

20.4. tak to vezmu šmahem. Uplynuly 2 měsíce. A za tu dobu se štěňátka stihla narodit, pobýt a i se přesunout do nových domovů. Jako další posila týmu zůstala Ersi. A pro info jména : EGON, ERVÍN + ELIS, ERSI, ESSMÉ, EVE, EZRA

24.2. táák mimina jsou na světě 10.2. v počtu 2 / 5 tzn. dva kluci a pět holek. Prospívají, baští a dost jim chutná.

2022

16.12. novina…máme nakryto…12.12. (krásné datum) …krásní „rodiče“ (Ari Anna&Archibald Ve Stínu). Teď nezbývá než čekat. Březost potvrzena a termín porodu kolem 13.2.2022

16.11. v říjnu Kira úspěšně splnila bonitaci, takže hurá je chovná. A listopad je u bílých holek měsícem narozeninovým. Anna oslavila kulatých 5 a Nela 13 !! Pevně doufám, že je oslaví už skoro zdravá, protože před pár dny jí zákeřně přepadla mrtvička. Ale bojuje a je lepší a lepší a lepší.

26.9. tak po delší době zase něco nového, máme za sebou Klubovou výstavu, kde se předvedlo skoro 150 běloušů. Za Acabáky byl jen Couďák, ale zabojoval – ve třídě otevřené z 10ti psisek jsme si vyběhali ( a to doslova) V2, r. CAC

20.6. Mladá Boleslav – i Kira si „vyrazila“ na výstavu a hned na klubovou a radost byla velikááá, získala titul CAJC, BOJ a Klubový vítěz mladých

12.6. Jedovnice – na klubové výstavě se z Acabáků předvedla jen Ciri a ve třídě otevřené (20 fen) si vyběhala VD (což není žádná ostuda), protože posudek měla hezký. Druhý den byla úspěšně zbonitována a na svod mladých dorazil Duffy (více info v odchovech).

23.5. Kiře už bylo 12 měsíců a tak jsme hromadně vyrazili na rentgeny (ještě brácha Azzi a kámoška Lana) a radost obrovská, protože všichni mají všechno nulové – takže ačkoliv jsou „jedničky“, tak s nulama